HİZMETLERİMİZ

 

Dezenfeksiyon

 
 
Yaşam alanlarımızın her noktasını temiz ve hijyenik tutmaya yönelik çıktığımız yolda, her kesin ve her kesimin her an ihtiyacı olan en temizi sağlamak, temizliği her noktaya uygulamak amacıyla Mevlana Temizlik olarak temizlikte her kişiye ve her kesime, doğru teknolojik makina parkuru ve her noktaya doğru tespit edilmiş kimyasallar ile temizlik taleplerinize kesin çözümler sunuyoruz ve hızlı neticeler alıyoruz. Farkı farketmeniz için bir telefonunuz yeterli. Tamamı yetişmiş ve sertifikalı temizlik hizmetinde uzaman kadro, işinde sonuç odaklı hizmet anlayışı ile temizlik sektöründe yerinde ve hızlı çözümler üretiyoruz.
 
1.EV DEZENFEKSİYONU

2.OFİS DEZENFEKSİYONU

3.FABRİKA DEZENFEKSİYONU

4.OKUL DEZENFEKSİYONU

5.BAHÇE DEZENFEKSİYONU

6.VİLLA DEZENFEKSİYONU

7.YALI DEZENFEKSİYONU
 

Halı Yıkama

 
 
1 : TOZ ALMA AŞAMASI
Halılar fabrikamıza geldikten sonra cinslerine göre ayrılır ve yıkamaya girmeden önce son sistem toz alma makinaları ile tozları alınmaktadır. Bu işlem sırasında Halıların içerisindeki toz, kum, saç kılları ve tüylerden arındırılmış olur.

2 : DEZENFEKTE
Halılarınız toz alma makinasından çıktıktan sonra Almanya dan getirtmiş olduğumuz dezenfekte ilaçları ile halıların içerisinde bulunan mikroplardan arındırılmaktadır. Tamamen bitkisel olan bu ilaçlarımız hiç bir şekilde zaralı değildir.

3 : YIKAMA ÖNCESİ LEKELERE LOKAL İŞLEM
Dezenfekte edilen halılar otomatik makinalarda yıkamaya girmeden önce halı üzerindeki çıkması zor olan lekelere özel ilaçlarla lokal işlem uygulanmaktadır.

4 : OTOMATİK YIKAMA İŞLEMİ
Halılarınız bu aşamada son sistem bantlı halı yıkama makinalarından tek tek geçmektedir. Otomatik makinalarımız her halı cinsine göre üretilmiş olup halılara zarar vermeden hassas bir şekilde yıkama yapılmaktadır. makinanın içerisinde bulunan deterjan depoları halılara belirli miktarda bitkisel deterjanlar püskürterek bol su ile yıkamaktadır . her halının yıkaması ve durlanması sırasında halının büyüklüğü ve küçüklüğüne göre yaklaşık ( 150 ile 400 litre ) su harcanmaktadır.

5 : HALI SIKMA ( SANTRİFÜJ ) AŞAMASI
Halılar otomatik makinalarda yıkandıktan ve durlama yapıldıktan sonra ; rulo sıkma makinalarında sıkılmaktadır. Sıkma işlemi bittikten sonra halılar makinadan nemli bir şekilde çıkmaktadır. sıkma sırasında halılar hiçbir şekilde zarar ve deforme olmaz.

6 : KURUTMA
Halılar sıkma makinasından çıktıktan sonra fabrikamızın asma alanlarına götürülerek havalandırmaya bırakılmaktadır.

7 : PAKETLEME
Halılar kurutma alanlarından tek tek toplanarak kalite kontrol alanlarına götürülür. Burada halılar bir kez daha kontrol edilerek İstanbul genelindeki şubelerimize gönderilmek üzere tek tek paketlenir.
 

Koltuk Yıkama

 
 
Alibeyköy koltuk yıkama işlemleri randevu sistemi ile yapılmaktadır. Koltuk yıkama ekibimiz uygun olduğu gün ve saatlerde randevunuzu alır ve aşağıdaki yıkama süreci ile koltuklarınız yıkanır.

1. KOLTUK YIKAMA RANDEVUSU ALAMA
Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için koltuk yıkama ve yerinde halı yıkama işlemlerimizi randevu sistemi ile gerçekleştirmekteyiz. Koltuk ve duvardan duvara halılarınızı yıkatmadan en az 3 gün önceden firmamızdan randevu alarak bu işlemi yapmanızda fayda olacaktır. Çünkü zaman herkes için çok değerlidir…

2. YIKAMA ÖNCESİ TOZ ALMA
Koltuk veya duvardan duvara halılarınızın yıkama işlemi olmadan önce kırılacak eşyalar sağlam bir yere alınır. Daha sonra koltuklara uygun yıkama yapılacak bir yere alınır. Yıkama işleminden önce koltuk üzerindeki ve içerisindeki kir, top ve mikroplar yüksek vakum gücü olan makinalarla tozları itina ile alınır.

3. LEKELERE LOKAL İŞLEM
Yıkama işleminden önce koltuk veya halıların üzerindeki lekelere Almanyadan özel olarak getirttiğimiz leke çıkarıcılarla lokal işlem yapılarak yıkamadan sonra lekelerin çıkması sağlanır.

4. KOLTUK FIRÇALAMA SİSTEMİ
Koltuklara bu aşamada önce tek tek koltuklara önceden hazırlanmış bitkisel deterjanlarla koltuğun üzerine makina ile deterjanlı ilaçlarla su ile birlikte püskürtülerek yumuşatılır. Daha sonra hassas koltuk fırçalama makinası ile koltuğun her yeri güzel bir şekilde fırçalanır. Koltuk fırçalaması sırasında en çok dikkat ettiğimiz şeylerden biride koltukların kol ve baş koyma yerleridir. Sizlerde birirsiniz ki koltukların en çok kol ve baş koyma yerleri kirlenir ve yağlanır. Bu bölgelere bir kaç defa işlem uygulanmaktadır.

5. DURULAMA ve VAKUMLAMA
Koltuklar güzel bir şekilde fırçalandıktan sonra koltuğun üzerindeki bütün kirli sular sırasıyla yüksek çekim gücü olan makinalarımızla çekilmektedir. Kirli sular çekildikten sonra makinamızın içine temiz su koyularak tekrardan koltuğunuza durlama işlemi yapılmaktadır.

6. HAVALANDIRMA
Yıkama ve durulama işlemleri bittikten sonra koltukları tekrar istediğiniz yere koyarak havalandırmaya bırakmak gerekir. Havalandırmada dikkat edilmesi gerek şeylerden biride kapı veya pencerelerden enz 2 tanesini açık bırakmanız daha iyi olacaktır. Yaz aylarında koltukların yıkandıktan sonra kuruma süresi kumaşın cinsine göre en az 2 en çok 4 saattir. kış aylarında ise 4 veya 7 saattir.
 

Stor Perde

 
 
Ev ve iş yerlerinizde bulunan stor perde ve zebra perdeleriniz firmamızda son sistem makinalar ile özenle yıkanmaktadır. Temizliği son derece zor olan bu perdelerin temizliği Mevlana stor perde ve zebra perde yıkama sayesinde artık çokta zor değil . Firmamız bünyesinde bulunan perde yıkama ekiplerimiz siz değerli müşterilerimize bu hizmeti en güzel şekilde yapmaktadır.Perde yıkama aşamalarımız şu aşamalardan özenle geçmektedir;

1. MÜŞTERİ BİLGİLENDİRME ve RANDEVU
Temizliği son derece zor ve hassas olan stor perde, zebra perde, katlamalı perde, kalın perdeler ve jaluzi perde temizlikleri firmamız tarafından son sistem makinalarda özenle yıkanmaktadır. Bu aşamada öncelikle perde temizlikleri yaptırmadan önce Mevlana merkez ve şubelerindeki arkadaşlarımızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Yıkatmaya karar verdiyseniz irtibata geçmeniz ve müşteri temsilcilerimizden randevu almanız gerekmektedir.

2. PERDE SÖKÜM İŞLEMİ
Perde yıkatmaya karar verdikten ve randevu aldıktan sonra perde yıkama ekiplerimiz ev, işyeri ve ofislerinize gelerek perdeleriniz yerinden itina ile sökerek fabrikamıza kırıp dökmeden özenle götürmektedir.

3. PERDE YIKAMA İŞLEMİ
Fabrikamıza gelen perdeleriniz cinslerine göre ayrılarak tek tek numaralandırılıyor. Daha sonra perdenin üzerindeki mekanizmadan kumaşları tek tek ayrılıyor. Ayrılma işlemi bittikten sonra son sistem ultra-sonic makinalarda yıkama yapılmaktadır . Yıkama esnasında perdeleriniz kesinlikle zarar görmemektedir. önemli bir not olarakta perdelerin mekanizmalarıda ayrıca özenle yıkanıp temizlenmektedir.

4. DURLAMA İŞLEMİ
Yıkama işlemi bittikten sonra perdeler ayrı bir yerde bol suyla durlanmaktadır. durlama işlemi sırasında perdeler özelikle bir süre temiz suda bekletilerek iyice kirli suyun arıtılması için bekletilmektedir.

5. HAVALANDIRMA VE KURUTMA
Durlama işlemi bittikten sonra perdeler özel yapım mekanizmalara tam açılarak kurutulur. Bu aşamada şunu bir dipnot olarak geçmek isteriz. stor perde ve zebra perdeler hiç bir şekilde sıkma işlemine sokulmaz çünkü kumaşları çok özel olduğu için sıkma sırasında çok kırışır ve kesinlikle ütü olmayan bu kumaşlar çok zarar görür. durlamadan çıkan perdeler kesinlikle kendi haline bırakılarak doğal yollarla kurutulması ilk günkü gibi almasını sağlamaktadır.

6. KALİTE KONTROL VE TAMİRAT
Kurutma ilemi bittikten sonra perdeler için hazırlamış olduğumuz düz bir sehpa da montajı tekrar yapılır . montaj sırasında perde daha önce sizin bildiğiniz bir arıza ve kırıklık varsa bünyemizde bulunan yedek parçalarla değiştirilerek ilk günkü haline tekrar getirilerek ambalajlanır.

7. TESLİMAT VE MONTAJ
Perdeleriniz yıkama işlemi bittikten ve hazırlandıktan sonra siz değerli müşterilerimiz tek tek aranarak uygun gün ve zamanda perdelerin teslimatı ve montajı için sizden gün alınır. Ekiplermiz, perdeleri kendi elleri ile ev, ofis ve iş yerlerinize gelerek montajını yapmaktadır.